تولیدکننده انواع فوم و کفپوش

09381936574

پاسخگویی ۲۴ ساعته

02133979675-7

شنبه تا چهارشنبه - 8:30 تا :16:30

تهران، سعدی شمالی

امین زاده، پلاک ۳۳، واحد ۴ غربی

 فوم سرد گرم چیست؟چه تفاوتی با یکدیگر دارند؟

برای آن‌که بتوانید تفاوت بین فوم سرد و گرم را متوجه شوید، ابتدا باید بدانید فوم سرد و گرم چه نوع فومی هستند. پس بهتر است قبل از بیان تفاوت بین فوم سرد و گرم برایتان کمی در مورد فوم گرم و فوم سرد به‌صورت جداگانه توضیح بدهیم. با این روش شما هم اطلاعاتی کمی در مورد فوم سرد و گرم دارید همچنین تفاوت این دو فوم را بهتر متوجه خواهید شد.

فوم سرد چیست؟

فوم سرد و گرم چیست؟

یکی از زیرمجموعه‌های فوم پلی یورتان فوم سرد است که همان‌طور که از نامش مشخص است برای تولید آن به دمای کمی نیاز داریم. نام دیگر فوم سرد MDI است. به خاطر دمای بسیار کمی که به این فوم می‌دهیم که حتی می‌توان گفت این دما کاملاً غیرمستقیم است؛ مولکول‌های این محصول به‌گونه‌ای شکل می‌گیرند که فوم سرد خاصیت برگشت‌پذیری بالای خود را حفظ می‌کند، حتی نرمی و لطافت خاصی نیز پیدا می‌کند. با توجه به این ویژگی‌ها می‌توانیم فوم سرد را در طبقه فوم سلول باز قرار دهیم.

یکی از ویژگی‌های فوم سلول باز این است که داخل سلول‌های آن پر از هوا است هنگامی‌که به این فوم فشار می‌آوریم فوم جمع می‌شود یعنی هوا از بین سلول‌ها خارج می‌شود؛ اما پس از برداشتن فشار از روی فوم، هوا دوباره به داخل سلول‌ها بازمی‌گردد و فوم سریعاً به حالت اولیه خود بازمی‌گردد.

خاصیتی که در بالا به آن اشاره شد همان انعطاف‌پذیری است که در فوم سرد وجود دارد.

مواد اولیه تولید فوم سرد

زمانی که شما بدانید چه متریالی برای ساخت فوم سرد استفاده می‌شود آن کاه بهتر می‌توانید تفاوت‌های بین فوم سرد و گرم را پیدا کنید. متریال اولیه فوم سرد یونولیت پروپان است. یونولیت پروپان در صنعت پتروشیمی و طی فرآیند و مراحلی پیچیده به حالت‌جامد تبدیل می‌شود و در تولید فوم سرد از آن استفاده می‌کنند.

از متریال دیگری که در ساخت فوم سرد به ما کمک می‌کنند می‌توانیم به پلی الو ایزوسیانات اشاره کرد. نوع ایزوسیاناتی که در فوم استفاده می‌شود تعیین می‌کند که فوم سرد و گرم باشد.

ویژگی‌های فوم سرد:

  1. حالت ارتجاعی و برگشت‌پذیر
  2. طول عمر بالا
  3. انعطاف‌پذیر

عایق‌کاری فوم سرد

عایق فوم سرد را باید از دو جهت موردبررسی قرار بدهیم:

فوم سرد و گرم چیست؟

فوم گرم چیست؟

فوم گرم برای تولید و ساخته‌شدن نیاز به گرمای بسیار بالایی دارد به خاطر همین موضوع نیز سفت‌تر هستند و خاصیت ارتجاعی و برگشت‌پذیری کمی دارند. می‌توان گفت فوم گرم پس از تولید مانند بلوک اسفنجی مانند است.

فوم سرد و گرم چیست؟

مواد اولیه تشکیل‌دهنده فوم گرم

در فوم گرم ماده‌ی پلی ال معمولی استفاده می‌شود که حتی در برخی موارد به‌جای استفاده از پلی اتر پلی ال معمولی می‌توانیم از پلی ال های گیاهی نیز استفاده کنیم.

یکی دیگر از ماده‌های اولیه که تقریباًهمه‌ی ما آن را می‌شناسیم نشاسته است. نشاسته می‌تواند باعث افزایش ویژگی‌های فوم گرم شود.

نکته: در تولید فوم سرد و گرم از پلی یورتان استفاده می‌شود که مصر آن به‌طور تقریبی در هر دو فوم یکسان است.

ویژگی‌های فوم گرم

فوم گرم دارای ویژگی‌های منحصربه‌فردی است که باعث می‌شود مانند فوم سرد از آن استفاده‌های متعددی شود.

برخی از ویژگی‌های فوم گرم عبارت است از:

  1. تولید متعدد در رنگ، ابعاد و حتی کیفیت
  2. استفاده در صنایع متعدد
  3. پایین نیامدن کیفیت محصول در طول عمر مفید آن

عایق‌کاری فوم گرم

از فوم گرم می‌توانیم به‌عنوان عایق‌ها، حرارت و همچنین عایق صوتی استفاده کرد.

فوم سرد و گرم چیست؟

تفاوت‌های بین فوم سرد و گرم

تفاوت بزرگی که بین این دو فوم است بیشتر در مواد اولیه و متریال آن است. مثلاً یکی از مهم‌ترین تفاوت‌ها وجود مواد اولیه‌ای به نام ایزوسیانات است که سرد و گرم بودن فوم را مشخص می‌کند و هر چه مقدار آن در فوم کمتر باشد، فوم تولیدشده سرد خواهد بود.

دومین ماده نیز تولوئن است که می‌توان گفت در فوم سرد وجود ندارد.

یکی دیگر از تفاوت‌های فوم سرد و گرم که تشخیص آن را برای شما راحت‌تر می‌کند این است که:

شما روی دو فومی که دارید انگشتتان را قرار دهید و پس از فشار آوردن به آن انگشتتان را بردارید. فومی که سریعاً به حالت اولش برگشت یک فوم سرد است و فومی که داخل آن فرورفتگی ایجاد شد فوم گرم می‌باشد.

قیمت و نحوه خرید فوم سرد و گرم

مجموعه پالیزگام تولید کننده و صادر کننده انواع ورق فومی با کیفیت بالا است. شما برای سفارش این محصول تنها کافی است یکی از روش‌های زیر را انتخاب کنید:

با شماره‌گیری عدد 5 رقمی 57719 شما می‌توانید با بخش فروش مجموعه در ارتباط باشید و پس از صحبت و دریافت مشاوره رایگان قبل از خرید؛ سفارش خود را ثبت نهایی کنید.

واتساپ پالیزگام با شماره‌ی 09381936574 فعال است. پس از سیو شماره داخل واتساپ پالیزگام پیام بگذارید تا ادمین‌های بخش فروش پس از مشاهده پیام شما سفارش شما را پیگیری و ثبت کنند.

این سبک خرید برای آن دسته از دوستانی است که هنوز به خریدوفروش اینترنتی اعتمادی ندارند و می‌خواهند به‌صورت حضور خرید خود را انجام دهند. ابتدا باید از طریق واتساپ یا تماس تلفنی ساعت و روز حضور در مجموعه را هماهنگ کنید. سپس در تایم مشخص‌شده می‌توانید به دفتر فروش پالیزگام واقع در: سعدی شمالی، نرسیده به منوچهر، کوچه امین زاده، پلاک 33، واحد 4غربی تشریف بیاورید.

پس از مشاهده جنس محصول با اعتماد و اطمینان کامل می‌توانید سفارش خود را ثبت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *